Мій акаунт  Закладки

ЩОДНЯ
з 09:00 до 18:00

Кошик порожній!

Коронавірус з Китаю: що слід знати?

Коронавірус з Китаю: що слід знати?

06.03.2020

Новини про новий тип коронавірусу з Китаю займають сьогодні перше місце серед інформації, яку читає кожен. Після чергових звісток про вірус, що поширюється світом з величезною швидкістю, важко зранку уявити свій шлях на роботу в переповненому людьми транспорті. Коли хтось починає кашляти поруч, його хочеться стратити, а самому при чханні сховатися від засуджуючих поглядів.

Щоб зрозуміти, наскільки небезпечний для людини коронавірус 2019 nСОV, ми ділимося з вами підтвердженими фактами з офіційних джерел (МОЗ України, ВООЗ, ДК у справах охорони здоров'я КНР).

Коронавірус з Китаю: вся правда про нове захворювання

Отже, з новим типом коронавірусу людство зіткнулося в кінці 2019 року. Фахівці припускають, що інфекція в організм людини потрапила після вживання в китайському місті Ухань сирого м'яса змій, які заразилися їм від кажанів. Вірус 2019 nСОV виявився гібридним і утворитися в організмі плазунів при обміні ділянками генома вірусів, характерних для змій. Інфекція передається як від тварини до людини, так і між людьми, що раніше не спостерігалося щодо інших штамів коронавірусу. Інкубаційний період — до 10 днів, при цьому в цей час інфікована людина є заразною (джерелом інфекції) навіть при відсутності симптомів.

У зв'язку з швидким поширенням коронавірусу зона картину в Китаї охопила 18 міст із понад 50 млн населенням. На національному рівні влада країни ввела заходи безпеки для пересування автобусами, літаками, поромами, потягами. Робота туроператорів була припинена, а всі масові заходи на державному рівні скасовані. В країні також були закриті 70 000 кінотеатрів і великі розважальні комплекси. Про випадки зараження коронавірусом типу 2019 nСОV сьогодні відомо в Японії, Південній Кореї, Ірані, Канаді, Австралії, США, Італії, Франції та ін. країнах. На початку березня стало відомо про перший випадок зараження новим типом вірусу і в Україні.

Всесвітня організація охорони здоров'я запровадила попередження Рівня 3 - уникати поїздок в райони, де зареєстровано найбільшу кількість хворих на коронавірус 2019 nСОV.

Смерть від коронавірусу 2019 nСОV: наскільки великий ризик?

Число заражених в світі вірусом COVID-19 на ранок 6 березня збільшилося майже до 100 000 чоловік. Офіційно на планеті зареєстровано понад 3385 смертей через ускладнення, викликані цією інфекцією. Одужали понад 55 000 чоловік. Дані наведені на сайті міжнародної групи волонтерів Worldometer, що регулярно відстежують в режимі реального часу всесвітню статистику.

Тенденція до збільшення кількості людей, що заразилися вірусом, найближчим часом буде зберігатися. Але не варто піддаватися паніці, оскільки смертність від коронавірусу з Китаю становить 0,5 - 4% (залежно від віку, географічних особливостей, наявності хронічних захворювань, тривалості інфікування та ін.обставин), в порівнянні зі смертністю населення планети від інших серйозних захворювань .

Ризик від зараження полягає в тому, що вірус COVID-19 викликає пневмонію з важким перебігом, що загрожує смертельним випадком. Перші симптоми при зараженні коронавірусом схожі з симптомами звичайного ГРВІ або грипу, внаслідок чого хворий не поспішає звертатися за допомогою на початковій стадії захворювання. Але поступово стан здоров'я погіршується, виникають кашель, нудота, блювота, загальна слабкість, підвищення температури, лихоманка, різкий головний біль, втрата свідомості. Ці критерії важливі при диференційній діагностиці. У кожній країні вже існує досвід лікування важких вірусних пневмоній. Під час пандемії грипу А / Н1N1 в 2009-2010 рр. такий досвід придбали і українські фахівці.

Не всі випадки пневмонії, викликані новим типом коронавірусу, призводять до летальних наслідків. Високий смертельний ризик загрожує хворим, хто пізно звернувся за допомогою до фахівців, а також людям зі слабким імунітетом, хронічними захворюваннями, особам похилого віку. Також тисячі людей змогли вижити після пневмонії, викликаної вірусом 2019 nСОV, що вселяє надію.

Хоча швидкість поширення вірусу в світі досить висока, в січні 2020р. вчені змогли розшифрувати геном коронавірусу 2019 nСОV, що відкрило можливість створити надійний захист для людства у вигляді специфічних вакцин.

Коронавірус в Україні: як не захворіти?

Хоча в Україні вже був зафіксований перший випадок захворювання небезпечним штамом коронавірусу, кожен з нас може зробити багато чого, щоб не заразитися. Дотримуйтесь основних правил гігієни, і ви зможете уникнути не лише зараження вірусом 2019 nСОV, але також ГРВІ та грипу протягом усього епідемічного сезону:

  • регулярно мийте руки з милом не менше 20 секунд;
  • використовуйте антисептик для рук;
  • уникайте контакту з людьми, у яких симптоми ГРВІ або грипу;
  • намагайтеся носити респіраторну маску, якщо вирушаєте в людне місце, але не забувайте міняти її кожні 4 години;
  • робіть регулярне провітрювання і вологе прибирання вдома, робочих місць;
  • скоротіть відвідування масових заходів;
  • після роботи з сирим м'ясом ретельно мийте посуд, ножі, дощечку, руки;
  • добре проварюйте м'ясні продукти і яйця;
  • не піддавайтеся паніці і дивіться на ситуацію без всякого песимізму.

І пам'ятайте, вірус 2019 nСОV «не любить» високих температур, а це говорить про те, що ближче до літа все владнається!