Мій акаунт  Закладки

ЩОДНЯ
з 09:00 до 18:00

Кошик порожній!

Мікрокристалічна целюлоза


Целюлоза мікрокристалічна — це полімер натурального походження. Вона добувається з бавовни та інших рослин, за складом нагадує клітковину овочів і фруктів. Дослідження її структури і властивостей почали проводитися в 50-х рр. XX століття, після чого вона отримала широке застосування. Інтерес до неї зберігається до цих пір.

Структура і властивості мікрокристалічної целюлози відрізняють її від інших порошкових і волокнистих целюлоз. Вона вважається найбільш чистою, має максимальну ступінь кристалізації, щільність, здатність утворювати стійкі хімічні сполуки, що дозволяє використовувати її в фармацевтиці для стабілізації і емульгації.

При цьому, вона має адсорбційні властивості, запобігає окисленню продуктів, може покращувати дію активних компонентів і не приносить шкоди людському організму. Не має смаку, запаху, фарбувальних здібностей.

Корисні властивості мікрокристалічної целюлози

Частинки мікрокристалічної целюлози (МКЦ) добре вбирають і утримують вологу, набухаючи в шлунку і створюючи відчуття його заповнювання. Тому, вживаючи її за півгодини до їжі, можна зменшити відчуття голоду і швидше домогтися насичення. Вона не є джерелом калорій і не розщеплюється в кишечнику, знижує всмоктування холестерину і жирів з їжі.

Змішуючись з їжею, МКЦ сприяє уповільненню її розщеплення (особливо, якщо говорити про продукти, що містять вуглеводи). Таким чином, рівень глюкози в крові не підвищується занадто різко, у відповідь виробляється менше інсуліну. При зв'язуванні харчової грудки з молекулами мікрокристалічної целюлози відбувається збільшення в'язкості, тому вона повільніше рухається по кишечнику, а у людини довше зберігається відчуття ситості.

Вживання мікрокристалічної целюлози всередину сприяє:

  • очищенню і дезінтоксикації ШКТ;
  • стабілізації рівня глюкози в крові;
  • зниженню маси тіла *.

* МКЦ не має прямого жироспалюючого ефекту, вона, скоріше, підвищує ефективність і покращує переносимість дієти.

Адекватною нормою споживання на добу вважається 25 г, більше не рекомендується, так як може викликати зв'язування і виведення з організму кальцію, магнію і заліза крім токсинів і шлаків. Це враховується при створенні препаратів і складанні рекомендацій щодо їх застосування.

Області застосування мікрокристалічної целюлози

Целюлоза мікрокристалічна є безпечним допоміжним компонентом в капсулах «Простерект» від простатиту. Вона забезпечує:

  • сипучість, добре пресування сухих рослинних екстрактів;
  • хорошу розчинність капсул;
  • кращу взаємодію і засвоюваність активних компонентів в організмі.

Крім того, її застосування в чітко визначених пропорціях дозволяє контролювати час дії препарату (велика концентрація МКЦ дозволяє його пролонгувати). Також МКЦ може використовуватися для стабілізації суспензій: кремів, мазей і гелів і в складі зубних паст, що не містять абразив для посилення гігієнічної та профілактичної дії.