Мій акаунт  Закладки

ЩОДНЯ
з 09:00 до 18:00

Кошик порожній!

Вітамін В6


Вітамін В6 ще називають антидепресантом, так як він бере участь в синтезі серотоніну (гормону щастя). Під цією назвою об'єднані три речовини з однаковими властивостями: пиридоксаль, піридоксамін і піридоксин.

Найчастіше зустрічається в продуктах і використовується у фармацевтиці саме піридоксин. Так само, як і інші вітаміни групи В, він є водорозчинним, швидко виводиться з організму (протягом 8 годин), не накопичується в ньому  його рівень повинен постійно підтримуватися із зовнішніх джерел. Стійкий до впливу високих температур і кисню, але руйнується при тривалому відмочуванням і впливі яскравого світла на продукти-джерела.

Слід зазначити, що відкритий він був випадково при дослідженні значення вітаміну В3 для профілактики і терапії пелагри. Виявилося, що якщо вивести вітамін В6 з харчового раціону, то постраждає, в першу чергу, шкіра, почнуть різко розвиватися дерматологічні хвороби. Подальші дослідження дозволили визначити і інші його властивості.

Роль в організмі вітаміну В6

Разом з іншими вітамінами групи В, вітамін В6 бере участь в обміні речовин, синтезі білка, глютамінової кислоти, ферментів, гістаміну, гемоглобіну. При його достатній кількості в організмі знижується і стабілізується рівень шкідливого холестерину, ліпідів в крові, поліпшується використання ненасичених жирних кислот у внутрішніх хімічних процесах.

При його недоліку з'являються такі проблеми:

 • зменшення апетиту;
 • нудота і блювота;
 • метеоризм;
 • різні форми дерматиту;
 • дратівливість, тривожність;
 • загальмованість;
 • безсоння;
 • депресія;
 • часті кон'юнктивіти;
 • порушення функціонування нирок і печінки;
 • розвиток жирового гепатозу;
 • поява каменів у нирках;
 • погіршення стану шкіри, волосся, нігтів;
 • ослаблення імунітету в результаті зниження вироблення Т-лімфоцитів, відповідальних за розпізнавання частинок бактерій і вірусів.

Крім того, вітамін В6 сприяє поліпшенню скоротливої ​​функції серцевого м'яза, а разом з вітаміном В5 бере участь в процесі переходу фолієвої кислоти (вітаміну В9) в активну форму.

Піридоксин бере участь в процесах утворення антитіл, еритроцитів і синтезу нейромедіаторів (включаючи серотонін). Він необхідний для нормального функціонування нервової, ендокринної та серцево-судинної систем, кровотворення, засвоєння жирів, білків, глюкози (особливо нервовими клітинами), запобігання заміщення здорових клітин печінки жировими з подальшим порушенням її функціонування.

Вітамін В6 сприяє нормалізації синтезу нуклеїнових кислот, завдяки чому запобігає передчасному старінню. Також його дія спрямована на попередження та усунення м'язових спазмів, судом, оніміння кінцівок, дерматологічних проблем. Крім того, піридоксин створює легкий сечогінний ефект.

Області застосування вітаміну В6

Піридоксин рекомендується застосовувати в комплексі з іншими вітамінами групи В для створення комплексного ефекту. Дорослій жінці для підтримки гарного самопочуття досить добової норми 1,6-1,8 мг, а дорослому чоловікові - 2,0-2,2 мг.

У природному вигляді вітаміни В1, В2 і В6 містяться в однакових джерелах, до переліку яких можна додати банани, помідори, білокачанну капусту, полуницю, кукурудзу і сою. Комплексний підхід з перевагою піридоксину дозволить усунути і запобігти:

інфекційним захворюванням очей;

частим ГРВІ;

грибковим інфекціям шкіри і нігтів;

стоматитам;

поліневритам кінцівок;

ослабленню і порушенню ритму скорочень серцевого м'яза;

розвитку атеросклерозу;

порушенню обміну речовин;

нервовим розладам;

хворобам сечостатевої системи;

проблемам в роботі травної системи;

різкому зниженню рівня гемоглобіну, еритроцитів і антитіл в крові.


Вітамін В6 входить до складу натуральних крапель для очей «Навізор».